Kaip prižiūrėti Matcha plakiklį?

Prižiūrėti Matcha plakiklį labai svarbu ir lengva, tiesiog atlikite šiuos veiksmus kiekvieną kartą, kai jį naudosite, ir jūsų Matcha šluotelė tarnaus ilgiau. Matcha šluotelė yra tikras meno kūrinys, geros kokybės, rankų darbo su net 100 šakelių ir iškirptas iš vieno bambuko gabalo. Mūsų Matcha bambukiniai plaktuvai yra rankų darbo, ir jie visi turi 100 šakelių. Bambukas yra labai gležnas, todėl jį reikia tinkamai prižiūrėti, priešingu atveju jis gali lengvai sulūžti arba atsirasti pelėsių. Pasirūpinti savo matcha šluotele bus greita, tiesiog atlikite šiuos paprastus veiksmus, kai būsite pasiruošę jį naudoti:

1. Atidarę bambukinį chasen matcha plaktuvą, išimkite jį iš talpyklos ir nedėkite atgal. Vienintelė priežastis, kodėl jūsų bambukinė matcha šluotelė yra jame, kad apsaugoti gležnas šakeles, kad nesulūžtų prieš naudojant.

2. Pirmą kartą naudojant chasen matcha šluotelę, šakelės bus laikomos kartu per vidurį mazgo pavidalu. Tiesiog pakiškite plakiklį po šiltu vandeniu, bet niekada nedarykite to ant juodos virvelės ir nemirkykite mažame inde. Pamatysite, kad mazgas atsidaro gražiai. Tai beveik kaip matyti žydinčią gėlę, kai plakiklis pradeda paleisti vidurinį mazgą.

​3. Kiekvieną kartą, kai ruošiate matcha arbatą su matcha šluotele, prieš naudodami keletą sekundžių palaikykite matcha šluotelę po šiltu vandeniu arba pamirkykite – kitaip, jei plaksite matcha arbatą su šalta šluotele, šluotelės šakelės nulūš. Taigi, tai yra vienas iš svarbiausių dalykų, norint tinkamai prižiūrėti matcha plaktuvą.

4. Plakdami žaliąją matcha arbatą darykite tai švelniai ir niekada nespauskite matcha plaktuvo per stipriai prie dubens. Priešingu atveju pradės lūžti jūsų šluotelės bambukinėse šakelėse. Taigi, visada pakelkite bambukinį plaktuvą ir plakite greitai, bet švelniai.

5. Kaip išvalyti matcha plaktuvą? Prieš padėdami bambukinį matcha plaktuvą po matcha gaminimo, visada nuplaukite šiltu vandeniu.

6. Padėkite bambukinį matcha plaktuvą ant šluotelės laikiklio (kusenaoshi), tai puikus priedas, nes jis leis jūsų šluotelei visiškai išdžiūti ir neleis ant plaktuvo augti pelėsiams. Plaktuvo laikiklis taip pat padeda jūsų matcha plaktuvui išlaikyti puikią formą, todėl primygtinai rekomenduojame jį naudoti. Jei jo neturite, leiskite jam kiek įmanoma labiau išdžiūti ir nedėkite atgal į originalią talpyklą.

7. Kai matote, kad jūsų bambukinis matcha plaktuvas pradeda trauktis ir atsilaisvinti, laikas jį pakeisti.