Stevija – cukraus pakaitalas

Stevija yra puikus pakaitalas cukrui, norint jį sumažinti savo mitybos racione. Steviją galima naudoti kaip miltelius saldinti kavą, arbatą, gardinti įvairius kepinius ar patiekalus – tai puikus cukraus pakaitalas.

Keli įdomūs faktai apie steviją:

  • Stevija neturi kalorijų.
  • Stevija yra krūmas, kilęs iš Paragvajaus. Jau daugiau nei 1500 metų vietinių gauranių indėnų naudojamas natūralus saldiklis, gaunamas iš augalo „Stevia Rebaudiana“ lapų. Šie lapai džiovinami ir mirkomi karštame vandenyje, vėliau lapai ištraukiami. Kadangi stevija yra saldesnė nei cukrus, ją reikia dozuoti, norint patiekalų ar gėrimų nepadaryti per saldžiais.
  • Ekologiškas produktas. Tai ne tik natūralus saldiklis, bet ir naudingas aplinkai. Stevijos auginimui sunaudojama maždaug penktadalis žemės ir mažiau vandens, palyginti su kitais augalais, pavyzdžiui, cukranendrių cukrumi.
  • Stevia galima rasti įvairiose formose: Stevijos lapai; Stevijos milteliai; Stevijos granulės; Stevijos sirupas;
  • Stevija pakeičia cukrų kepant. Stevija ,,nebijo” aukštos temperatūros. Ši stevijos savybė leidžia ją naudoti kepiniuose ar kituose patiekaluose, kuriems reikia aukštos temperatūros. Sausainius, pyragaičius ir pyragus galima pasaldinti pridedant stevijos.
  • Gausu antioksidantų.
  • Unikalus skonis.
  • Lengvai užauginama. Stevija yra gana paprastas augalas ir gali būti auginamas įvairiuose klimatuose. Tai daugiametis augalas, mėgstantis šiltą temperatūrą ir daug saulės spindulių. Jis gali būti auginamas iš sėklų ir yra tolerantiškas įvairiems dirvožemio tipams.

Apibendrinant galima pasakyti, kad stevija yra žavus ir nuostabus augalas, turintis turtingą natūralaus saldiklio naudojimo istoriją. Dėl nekaloringų savybių ir galimos naudos sveikatai ji tapo populiari alternatyva cukrui ir dirbtiniams saldikliams. Nuo senovės Pietų Amerikoje iki dabartinio pasaulinio populiarumo augalas ir toliau yra susidomėjimo ir tyrimų objektas. Dėl savo saldaus skonio, universalumo ir natūralios kilmės Stevia tikriausiai išliks populiarus saldiklis daugelį metų.