Matcha arbata

Pastaruoju metu „Matcha“ populiarumas smarkiai išaugo – „Matcha“ kokteiliai, latte, arbatos ir net desertai pasirodo visur – nuo sveikatos parduotuvių iki kavinių. Kaip ir žalioji arbata, matcha kilusi iš Camellia sinensis augalo. Tačiau jis auginamas skirtingai ir turi unikalių maistinių medžiagų savybių. Ūkininkai augina matcha arbatos augalus uždengę juos 20–30 dienų iki derliaus nuėmimo, kad išvengtų tiesioginių saulės spindulių. Tai padidina chlorofilo gamybą, padidina aminorūgščių kiekį ir suteikia augalui tamsesnį žalią atspalvį. Nuėmus arbatos lapų derlių, pašalinami stiebai ir gyslos, o lapai sumalami į smulkius miltelius, vadinamus matcha. Matcha yra kupina maistinių medžiagų, nes sumalamas visas arbatos lapas, todėl kofeino ir antioksidantų yra daugiau nei įprastoje žaliojoje arbatoje. Matcha yra žaliosios arbatos miltelių rūšis, kuri tradiciškai buvo naudojama arbatos ceremonijose Japonijoje ir išpopuliarėjo JAV ir kitur.

Kuo skiriasi kava nuo Matchos?

Tie kava, tiek matcha turi savybe kofeino, tad gali suteikti energijos, tačiau ji veikia skirtingai.

Kava yra žinoma kaip akimirksniu suteikianti energijos, mažinanti mieguistumą ir nuovargį. Taip atsitinka todėl, kad jūsų organizmas iki 99% kofeino pasisavina labai greitai, o tai reiškia, kad kofeino junginys gali pasiekti didžiausią koncentraciją kraujyje vos per 15 minučių po suvartojimo.

Matcha gali suteikti energijos lėčiau nei kava. Matcha taip pat yra L-teanino, aminorūgšties, esančios žaliosios arbatos augale, kuri gali sumažinti stresą, padidindama alfa bangas jūsų smegenyse. Kaip ir kofeinas, L-teaninas kerta jūsų smegenų barjerą ir gali pasiekti didžiausią koncentracijos lygį per 30 minučių, vadinasi Matcha gali suteikti energijos per 30 minučių.

Kaip pasigaminti Matcha latte?

Matcha arbata puikiai tinka ryte – ji tonizuoja, suteikia energijos ir veikia ilgą laiką, taigi mes išliksime budresni ilgesnį laiką. Matchai pasigaminti reikia labai nedaug ingredientų:

  • Mėgstamo pieno (augalinio arba ne)
  • Matcha arbatos miltelių
  • Vandens
  • Norimo saldiklio (cukraus, stevijos, agavų sirupo ar kt.)
  1. Į platesnį indą įpilkite maždaug 80ml. vandens, įdėkite arbatinį šaukštelį Matcha arbatos miltelių ir Matchos arbatos plakimo šluotele arba rankiniu elektriniu plakikliu gerai išplakite vandenį su Matcha milteliais.
  2. Į puodelį įpilkite norimo pieno apie 150ml., įdėkite pusė šaukštelio norimo saldiklio, įpilkite Matcha mišinį, kurį pasiruošėte.
  3. Mėgaukitės Matcha latte.