Aukštos kokybės kakavos milteliai „Van Houten“ skaniam belgiško šokoladinio pieno puodeliui. Gryna nostalgija su daugiau nei 150 metų patirtimi ruošiant rafinuotą kakavą.
Tarp šiandien prieinamų šokolado prekių ženklų nedaugelis gali pretenduoti į daugiau nei 180 metų senumo palikimą. Van Houten gamina kakavos miltelius nuo 1828 m., kai jo įkūrėjas Coenraad Van Houten pradėjo kakavos gamybos procesą Amsterdame, Olandijoje. Rezultatas buvo skanesni ir labiau tirpūs kakavos milteliai, kurie paskatino karšto šokolado gėrimų pramonės augimą.
Kakavos masė buvo apdorota šarminėmis druskomis, kad būtų pašalintas kartus skonis ir kakavos kietosios medžiagos būtų labiau tirpios vandenyje; gautas produktas vadinamas „olandiško proceso“ šokoladu. Šiandien šis procesas žinomas kaip „olandų kalba“. Galutinis produktas, olandiškas šokoladas, yra tamsios spalvos ir švelnaus skonio.
Dėl sėkmės Van Houten sparčiai plėtėsi ir iki XIX amžiaus pabaigos išsiplėtė į Jungtinę Karalystę, JAV, Prancūziją ir Vokietiją. Iki tol Van Houten pavadinimas buvo aukštos kokybės kakavos miltelių sinonimas.
Van Houteno atradimas taip pat atvėrė kelią vėlesnei šokolado plytelės gamybai. Dėl to galiausiai tapo įmanoma gaminti masinius šokoladinius saldainius, be to, šokoladas tapo įperkamas, o šiandien šokolado mėgėjai palaimingai to nežino, nes jie gali taip lengvai mėgautis šokoladu, kai tik nori.
Kaip ir bet kurio kito maisto produkto – šokolado kokybė prasideda nuo ingredientų. Kuo grynesnė kakava ir natūralesnės kitos sudedamosios dalys, tuo šokoladas geresnis.
Kai kurie šokolado pionieriai yra sukaupę dešimtmečių šokolado patirtį – tai apima šokolado gamybos meno ir mokslo tobulinimą.
Šokolado gamybos procesas yra gana sudėtingas:
Derlius
Viskas prasideda nuo kakavos pupelių, kurios auga ant kakavmedžių atogrąžų džiunglėse nuo Brazilijos iki Indonezijos, Dramblio Kaulo Kranto ir Ganos ir yra skinamos rankomis. Pupelės, kurios yra kakavmedžio vaisių sėklos, išimamos iš ankščių ir dedamos į dideles krūvas, kad fermentuotųsi maždaug savaitę. Per tą laiką kevalai sukietėja, pupelės patamsėja, atsiranda sodrus kakavos skonis.
Ypatingas mišinys
Kakavos pupelės iš skirtingų šalių turi skirtingą skonį. Kiekvienas šokolado gamintojas naudoja savo specialų mišinį, kad sukurtų savo unikalų receptą.
Šokoladinis gėrimas
Kakavos pupelės skrudinamos didelėse besisukančiose skrudintuvėse labai aukštoje temperatūroje. Tada speciali lukštenimo mašina paima sausas skrudintas kakavos pupeles ir atskiria kevalą nuo pupelės vidaus, vadinamo „nibu“. Tai yra ta pupelių dalis, kuri iš tikrųjų naudojama šokoladui gaminti. Tada pupelės yra paruoštos malimui – šlifavimo procesui.
Kiekvienas šokolado gamintojas, nesvarbu, ar tai būtų didelė įmonė, ar amatininkų šokolado gamintoja, turi savo „paslaptį“.
Ideali dozė: 1 kavos šaukštas kakavos miltelių, 1 kavos šaukštas cukraus ir 100 ml pieno.
Kilmės šalis: Belgija
Prekės kodas: 60426